Jesteś tutaj: Boskiepazurki.pl
Artykuły
Makijaż ślubny W Twoim koszyku są zakupy za 0,00 PLN Zobacz je!

Makijaż ślubny

"Dziś jest ten dzień
dla mnie, dla Ciebie taki szczególny,
Dziś będę Twoja, dziś będziesz Mój,
Dziś patrzę na Ciebie innymi oczyma,
Ty dostrzegasz we mnie inne piękno
i błysk w spojrzeniu będzie niepowtarzalny...
Ten dzień zapiszemy w naszych kartach życia...

Ślub dla każdej Panny Młodej, to szczególna chwila, jeden z najważniejszych dni w jej życiu. Pragnie w tym dniu wyglądać pięknie i czuć się wyjątkowa. Wszystkie szczegóły są w tym dniu ważne; piękna sukienka, fryzura, bukiet kwiatów, rozpromieniona twarz. Dopełnieniem tego zawsze będzie makijaż. Makijaż, który będzie harmonizował z całością. Makijaż, którym wydobędziemy najwspanialsze atuty Panny Młodej i wyrazimy głębie jej duszy...

Wykonanie makijażu ślubnego nie jest łatwe. Musi on mieć cechy makijażu fotograficznego połączonego z makijażem osobowości, ponadto musi być makijażem trwałym, który utrzyma się przez prawie całą dobę. Zadaniem wizażystki-stylistki jest zatuszować wszelkie niedoskonałości cery, rozświetlić i ożywić twarz, dobrać odpowiednią kolorystykę podkładu, cieni do powiek, różu, pomadki czy tuszu do rzęs do typu urody. Jest to ważne, ponieważ tylko wtedy makijaż będzie dopełnieniem a nie kontrastem w wyglądzie Panny Młodej.

Makijaż ślubny powinien być poprzedzony makijażem próbnym. Podczas takiego spotkania poznajemy twarz klientki; mamy możliwość zanalizować jej urodę i przyporządkować do odpowiedniego typu kolorystycznego, który ułatwi nam dobór kolorów i odcieni poszczególnych kosmetyków. Ponadto poznajemy osobowość, upodobania naszej klientki, styl sukienki i rodzaj fryzury. Dzięki tym informacjom i obserwacjom łatwiej będzie nam dostosować odpowiedni makijaż.

Twarz Panny Młodej przed przystąpieniem do makijażu musi być idealnie oczyszczona. Jeśli jest jeszcze na tyle czasu, powinnyśmy zaproponować pójście do gabinetu kosmetycznego. Jeśli okaże się, że nie ma możliwości z korzystania z usług kosmetyczki, przed makijażem możemy wykonać peeling a następnie maseczkę nawilżającą. Po odczekaniu ok. 20 minut i po wykonaniu demakijażu możemy przystapić do makijażu (zabieg peelingujący nie należy wykonywać w dniu ślubu).

 1. Przed nałożeniem podkłądu zastosować krem nawilżający lub bazę pod podkład dostosowaną do potrzeby skóry i efektu jaki chcemy osiągnąć, czy np. Ma to być baza wygładzająca, matująca, rozświetlająca.
 2. Jeśli skóra wymaga korekty z powodu przebarwień, wykwitów, czy ze względu na problemy naczynkowe, nakładamy na te partie twarzy odpowiedni korektor.
 3. Pokrywamy twarz podkładem, którego odcień i właściwości muszą być dostosowane do kolejno typu urody i rodzaju cery.
 4. W celu zmatowienia twarzy i utrwalenia podkładu nakładamy puder sypki.
 5. Modelujemy kształt twarzy i łagodzimy ostre rysy twarzy.
 6. Nakładamy na oczy cienie do powiek, modelujemy kształt oczu. Dobór odcieni dostosowany do typu urody.
  • Dla chłodnych typów, to m.in.: biały, złamana biel, popielaty, popielato-niebieski, chłodne odcienie różu (rozmyte, stonowane), chłodne brązy, fiołkowy, oberżynowy
  • dla ciepłych typów, to m.in.: kremowy, kość słoniowa, brzoskwiniowy, koralowy, ciepłe fiolety, ciepłe brązy
 7. Tuszem malujemy rzęsy (tutaj również zwracamy uwagę na jego kolor).
 8. Nakładamy na usta pomadkę, która dopełni całość makijażu.
 9. Na koniec modelujemy kształt brwi (uzupełniamy luki w konturze, usuwamy niepotrzebne włoski, nadajemy odcień)

Przy tworzeniu makijażu, należy pamiętać, by był on świeży i delikatny. Istnieją typy urody gdzie makijaż z mocniejszą kreską na powiece dolnej i górnej wygląda bardzo efektownie. W tym jednak przypadku lepiej zastosować cienie do powiek niż eyeliner w płynie. I proponuję by kreska była rozmyta.

Aby móc prawidłowo wykonać jakikolwiek makijaż, a w tym przypadku makijaż ślubny, powinno się mieć do tego umiejętności. Profesjonalista powinien nauczyć Cię prawidłowo wykonać makijaż. W prasie czy w internecie uzyskasz szereg informacji na temat makijażu ślubnego, ale jeśli pod okiem profesjonalisty nie nauczysz się prawidłowego zastosowania kosmetyków, nie nauczysz się technik makijażu dostosowanego do stylu, nigdy nie będziesz mogła profesjonalnie podejść do makijażu. Teoria musi być połączona praktyką, aby na początku drogi w wizażu pozbyć się złych nawyków.

Zachęcam do przebycia nawet kilkudniowych, sprawdzonych i polecanych kursów wizażu. W naszym katalogu znajdziesz różne Kursy wizażu

Strony Internetowe dla Kobiet NetVisage© Copyright by Boskiepazurki.plRealizacja: