Jesteś tutaj: Boskiepazurki.pl
Artykuły
Makijaż dzienny W Twoim koszyku są zakupy za 0,00 PLN Zobacz je!

Makijaż dzienny

Artykuł o makijażu dziennym czytasz dzięki uprzejmości Akademii Sztuki Piękności p. Krystyny Łenczyńskiej, która nieodpłatnie udostępniła Internautom część swoich materiałów dydaktycznych.

Makijaż dzienny powinien być makijażem bardzo naturalnym. Podkreślić ma naturalną urodę. Ponadto powinien być makijażem "wygodnym", ponieważ utrzymuje się on na twarzy w ciągu naszego codziennego życia. Nie może być przesadzony i ekstrawagancki. Makijaż dzienny musi być dostosowany do zawodu, który wykonujemy. Kobieta pracująca w banku nie stworzy na oku tęczy jarzących się barw, ponieważ wyglądałaby w niej komicznie - nie budziłaby wiarygodności względem i siebie i pracodawcy. Dlatego też, należy zwracać szczególną uwagę na dobór odpowiednich kosmetyków i kolorów. Makijaż naturalny-dzienny. zawsze będzie odpowiedni dla każdego typu urody i niezależnie od wieku. Ma on podkreślać to, co naturalne: oczy, usta, błyszczącą cerę.

Przystępując do makijażu dziennego musimy pamietać o codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Tylko na wypielęgnowanej twarzy możemy wykonać jakikolwiek makijaż. Jeśli skóra wymaga dodatkowej pielęgnacji należy skontaktować się z wykwalifikowaną kosmetyczką, która pomoże nam przywrócić cerę do właściwego stanu.

 1. Przed nałożeniem podkładu, należy wklepać w skórę krem nawilżający dostosowany do stanu i rodzaju cery.
 2. Po nałożeniu kremu należy odczekać kilka minut, aby krem dobrze wchłąnął się w skóre.
 3. Jeśli skóra wymaga zatuszowania pewnych niedoskonałości, np. zasinienia pod oczami, nakładamy na te partie korektor. Pamiętajmy, że musi to być podkłąd o konsystencji lżejszej niż do twarzy. Skóra wokół oczu jest cieńsza i ciężki korektor zbyt mocno by ją obciążył, a w zagłębieniach mógłby się zważyć. Korektor wokół oczu nakładamy pędzlem lub wklepujemy opuszkami palców. Szczególnie starannie pokrywamy wewnętrzne kąciki oka.
 4. Jeśli nakładamy podkład gąbeczką lateksową należy gąbkę zwilżyć i odsączyć np. w ręcznik. Zwilżona gąbka pochłania mniej podładu, poza tym lepiej rozprowadza się podkład na twarzy. Niestety nie wszystkie podkłady nadają się do rozprowadzania taką metodą.
 5. Metodą natrzepywania miejsce po miejscu nanosimy podkład na twarz. Pamiętamy o powiekach i ustach, jeśli chcemy by cienie i szminka lepiej utrzymywały się na tych partiach. Bardzo dokłądnie wcieramy podkłąd w zagłebienia twarzy, czyli broda, skrzydełka nosa.
 6. Kiedy twarz pokryta jest podkładem i nie istnieją żadne prześwity skóry, zaczerwienienia, należy oprószyć twarz pudrem sypkim transparentnym. Dzięki temu zmatowimy twarz i utrwalimy podkład. Ponadto dzięki zmatowieniu lepiej będzie nam nakładać pędzlem róż na policzkach. Podkład ma często właściwości lepiące się i pędzel nie równomiernie przylegałby na twarzy podczas ruchów. Wyjątek stanowi róż w kremie, który nakładamy bezpośrednio na podkład. Do aplikacji pudru sypkiego używamy dużego pędzla i bardzo starannie nakładamy na twarz. Bardzo ważne jest użycie pędzla z naturalnego włosia, który nie podrażni skóry podczas aplikacji. Należy zwrócić szczególną uwagę, by puder nie utworzył grudek na twarzy.
 7. W celu rozświetlenia twarzy na środkową część nakładamy puder, który jest walorowo o ton, dwa jaśniejszy od podkładu. Wizażyści, stosują również biały cień do powiek, ale pod warunkiem, że jest to matowy cień. Jeśli tworzenie makijażu nie sprawia Ci trudności podczas aplikacji podkładu możesz na partie środkowe twarzy (środek czoła, nos, brodę) nałożyć podkład o ton, dwa jaśniejszy od bazowego podkładu.
 8. Róż nałożony na policzki, czubek brody, skronie sprawi, ze twarz będzie ożywiona i sprawiała wrażenie wypoczętej. Pędzlem do różu nanosimy na policzki róż rozpoczynając od środka w kierunku skroni. Następnie brodę i skronie. Jęsli występują naturalne rumieńce, które prześwitują przez podkład, zamiast różu zastosować należy puder brązujący. Stosujemy go dokładnie tak samo jak róż.
 9. W makijażu dziennym-naturalnym oczy powinny być podkreślone bardzo delikatnie. W tym celu za pomocą cienkiego pędzla do powiek rysujemy kreski wzdłuż dolnej i górnej powieki, ale kreski powinny pokrywać nam 2/3 powieki górnej i 1/3 powieki dolnej. Jeśli kreski są bardzo mocne za pomocą aplikatora rozcieramy każdą. Takie roztarcie kreski złagodzi nam spojrzenie. Na całą powiekę górną rozprowadzamy cień. Odcień powinien harmonizować z odpowiednim tym urody. Podobnie jak kreski malowane wzdłuż powiek. Bardzo osrożnie obchodzimy się z czarnymi kreskami. Lepiej w makijażu dziennym zastosować odcień grafitowy, granatowy, popielaty, popielato-brązowy czy brązowy.
 10. Rzęsy malujemy ciemnym tuszem. Jeśli rzęsy są cienkie można pomalować je dwukrotnie.
 11. Brwi muszą być starannie wyczesane, uzupełnione luki w konturze brwi i nadany kształt i odpowiedni kolor. Najbardziej naturalny efekt przyciemnienia zrobimy za pomocą cieni do powiek. Obecnie w sprzedazy istnieją cienie przystosowane do makijażu brwi. Jeśli są niesforne możemy nanieść na nie żel do brwi w celu utrwalenia.
 12. Ostatnią czynnością będzie pokrycie warg pomadką w kolorze podkreślającym naturalny kolor lub w kolorach dostosowanych do naszego typu kolorystycznego. Z gamy barw możemy wybrać te, które dopełnią cały makijaż. Jeśli jest taka potrzeba nanosimy na pomadkę błyszczyk. Najlepiej jeśli zrobimy to na środkową część wargi dolnej i górnej.

  Nawet makijaż naturalny potrafi zmienić i rozpromienić twarz każdej kobiety. Poniżej widać różnice, między twarzą bez makijażu a z delikatnym naturalnym makijażem:

Strony Internetowe dla Kobiet NetVisage© Copyright by Boskiepazurki.plRealizacja: