Jeste¶ tutaj: Boskiepazurki.pl
Artykuły
G±bki do makijażu W Twoim koszyku s± zakupy za 0,00 PLN Zobacz je!

G±bki do makijażu

Do "niezbędnika" wizażystki należy również g±beczka do podkładu. Na półkach w sklepach kosmetycznych możemy znaleĽć różnego rodzaju g±beczki. Różni± się jako¶ci± tworzywa, z którego s± wykonane, jak również i kształtem.

Wybór g±bki jest o tyle ważny, że jej jako¶ć będzie wpływać na jako¶ć makijażu. Jeżeli g±bka jest bardziej delikatna, efekt będzie znacznie lepszy.

Bardzo dobre jako¶ciowo g±bki wytwarzane s± z silikonowego kauczuku. Ich wad± jest jedynie to, że mog± pobrać zbyt dużo podkładu i go "wypić". Podczas nakładania podkładu należy wówczas zwilżyć g±beczkę i podczas wklepywania przycisn±ć g±bkę co pewien czas mocniej, by wycisn±ć na skórę podkład z g±beczki. Tak± g±beczk± naniesiemy podkład cienk± warstw± na skórę.

Drugim rodzajem g±beczek s± g±bki lateksowe. Pobior± mniej podkładu i tymi g±bkami możemy nałożyć na twarz grubsz± warstwę podkładu, je¶li jest taka potrzeba.

Kształt g±bki wbrew pozorom również jest istotny. Te w kształcie kwiatków, gwiazdek nie nadaj± się do precyzyjnego nałożenia podkładu. G±bki trójk±tne czy owalne (lub serce) bardzo dokładnie pokryj± trudno dostępne miejsca na twarzy (w bruzdach skrzydełek nosa, czy w wewnętrznych k±cikach oczu). G±bka trójk±tna sama w sobie ma ostre końce, które bez problemu w prowadz± podkład w te miejsca, natomiast g±bkę owaln± można zgi±ć w połowie i krawędzi± boczn± nanie¶ć podkład w "zakamarki" twarzy.

Zupełnie odrębn± kategori±, s± g±bki z masy cellulozowej - te z kolei w podstawowej, owalnej wersji, przypominaj± nieco kromkę chleba. W sprzedaży dostępne s± w wielu kształtach. Ich duż± zalet± jest możliwo¶ć sterylizacji i wysoki poziom higieny. Zastosowanie - przede wszystkim jako g±bki do demakijażu, do zmywania maseczek, czy kremów.

Strony Internetowe dla Kobiet NetVisage© Copyright by Boskiepazurki.plRealizacja: